Mücevherin Oscar’ı yine Sevan Bıçakçı’nın

Her yıl ABD’de düzenlenen törende, 2024 Couture Design Ödülleri sahiplerini buldu. “Sonsuz Aşk” adlı kolye tasarımıyla aday gösterilen Sevan Bıçakçı, Haute Couture Mücevher dalında büyük ödüle layık görüldü.

Lüks mağazacılık, medya ve tasarım alanlarından beş tanınmış ismin oluşturduğu jüri, farklı kategorilerde dünyaca ünlü birçok mücevher markası ve tasarımcısının eserlerini değerlendirdi. Sevan Bıçakçı bu ödülü, adına tescilli taş oyma tekniğiyle cenneti andırır bir sahnede iki tavus kuşunun birlikteliğini tasvir ettiği ve pırlantalarla bezenmiş “Sonsuz Aşk” adlı kolyesiyle kazandı.

2006-2012 yılları arasında farklı dallarda altı kere kazandığı Couture Design ödüllerinden bu yana Sevan Bıçakçı 12 yıl aradan sonra ı Couture Tasarım ödüllerine bir yedincisini eklemiş oldu. İstanbul’da bulunan tasarımcı adına Herman Bıçakçı, Arman Bıçakçı ve James DeMattei sahnede çıkarak ödülü kabul ettiler. Kapalıçarşı geleneğinin temsilcilerinden Sevan Bıçakçı’nın çalışmalarını İstanbul, Ankara ve Miami dışında yaz sezonu boyunca Bodrum’da incelemek isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir